Újra Merlin, újra NVC. A szervező brigád nagy dobásra készült, 5 live actet játszó hazai DJ, illetve DJ párost hozott egy estére a klubba, akiket 5 különböző vizuál csapat kísért. Ígéretesnek hangzott.
Kapunyitáskor már minden szépen előkészítve várta, hogy megkezdődjön az adás. Itt mindenki megkaphatta, amit várt - aki jó zenéért jött az is, akit a látvány érdekelt szintén, de a technika fetisisztáknak sem kellett csalódniuk. Neumann János is örömmel konstatálhatta volna, hogy valószínűleg ebben a buliban a legnagyobb az egy főre (vagy négyzetméterre) jutó laptopok száma. Ezek mellett persze minden, amiből akár több stúdiót is össze lehetne hozni. A lemezjátszótól kezdve a midi billentyűkön át, kontrollerekig, effektprocesszorokig, na meg persze a szoftverek. Tehát minden, amit tekerni, húzogatni, nyomkodni, utasítani, csavarni lehet. Ezek a srácok pedig nagyon jól tudták mikor mit kell tenniük - elindultak a hangsávok, melegedtek az ellenállások, dolgoztak a hardverek, süvítettek a jelek, mi pedig élveztük a felénk áramló hullámokat. A teljesség igénye nélkül valami ilyesmi történt este. Ami a lényeg, hogy nem kellett ide semmilyen külföldi nagy név, amikor ilyen zenészeink vannak nekünk itthon. Nem warm up kellett, nem levezetés, hanem az, amit ők tudnak, róluk szólt az este.
A szetteket a Fine Cut Bodies kezdte meg, ijesztően kevés embernek. Szépen felépített műsor volt (bár ez mindenkire elmondható). Lassabb, nyugis kezdés, majd beindult a dolog, ahogy kell.
Igazából elég nehéz leírni azt, amit ott láttunk, hallottunk. Ez a live dolog ugye nem csak arról szól, hogy egymás után pakolgatjuk a zenéket, hanem akár ott helyben gyártunk valami újat. András Tóth volt a második fellépő, aki elvileg a közelgő albumáról is mutatott nekünk zenéket. A hallottak alapján - bár nem tudom mely darabok voltak - egyre kíváncsibban várom a megjelenést.
Modul - Egy kis hip-hop elem, szkreccseléssel bolondították live szettjüket, amit nagyon jól alkalmaztak - nem volt túl sok, de oda kerültek az elemek, ahova kellett.
Collins & Behnam - Talán a legismertebbek a fellépők közül. Ők egy kicsit kilógtak a sorból, de mondjuk ez várható is volt. Ahogy kell, rendesen végigcsapatták az idejüket, egy perc pihenőt sem hagyva az embereknek. Ettől függetlenül jót játszottak, csak kevéssé illett ide a többiekhez képest.
Bernáth/y & Son, az első hazai live act páros, akik a Love Paradet is megjárták már. Dr. Motte bulin lemaradtam róluk, ezért kicsit féltem is, hogy mit hoznak össze, mert a többiektől hallottam azért negatívumokat az akkori szettjükkel kapcsolatban. De ez a mostani hibátlanra sikerült. A család fiatalabb tagja (Zsigmond) végig pörgött, míg mellette az idősebbek megfontoltságával és nyugalmával ügyködött az apa (Sándor). Az ő előadásuk a leglátványosabb, ahogy a sok eszközzel körbeveszik magukat és játsszák, ami belülről jön.
Valahogy így festett a magyar techno napja. Nagyon jó kis rendezvény volt ez, gyakrabban lehetne hasonlókat tartani. És ha még egy kicsit többet tudnának mutatni abból, ahogy ezek a srácok dolgoznak - akár egy tükörrel, mint Jean Michel Jarre koncertjein, akár egy kamerával, aminek a képét kivetítenék néha - akkor aztán maximálisan tökéletes lenne minden. De ok így sincs panaszra.
Egy kis kiegészítés még így a végére, tracklist helyett egy egészen más listával. A képek alapján GU nagyjából összeírogatta, ki mit nyúzott az este folyamán. Íme, itt a lista a teljesség igénye nélkül, technikai nördöknek:
Fine Cut Bodies
1. Dell 15"
2. Nord Modular
12. Korg Radias
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.